logo

03 Haziran 2018

Bu meseleyi bizden başka kimse çözemez!

Karabük’ün MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kent gündemindeki siyasi ağırlığı etkisini artırarak devam ediyor. Partisinin 27. Dönem Milletvekili adayları Seyit Ahmet Karabacak, Çetin İpek ve Ahmet Dönmez için şehir merkezi ve ilçelerde destek turlarını sürdüren Başkan Vergili, programlarda yaptığı konuşmalar ve gündeme taşıdığı konularla dikkatleri üzerinde topluyor.

GÜNDEMİNDE HES VAR

Son açıklamasını Soğuksu Mahallesindeki Ramazan etkinliğinde yapan Belediye Başkanı Rafet Vergili Yenice’nin en önemli sorunu olarak değerlendirilen Şeker Kanyonu HES projesi için çok çarpıcı bir açıklama yaptı. ‘Yenice’nin adayı bizzat benim, Bu işi biz çözeriz. TBMM’ye temsilci gönderdiğimizde elimiz çok daha güçlü olur. Bizden başka kimse bunu çözemez” dedi.

GEREKİRSE SATIN ALIRIZ

Bölgede ‘Kuzeyin parlayan yıldızı ve Sözünün Eri’ olarak ünlenen Karabük Belediye Başkanı Vergili Yenice halkına ‘Rahat olun’ mesajı verirken, gerekirse projeyi satın alacaklarını yine de Şeker kanyonuna el sürdürmeyeceklerini vurguladı.

PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ

Şeker Kanyonuna HES yapılmasının bilime, doğaya ve ekonomiye aykırı olduğunu hatırlatan Vergili, rant peşinde olanlarla siyasi itibar kazanmak isteyenlere dikkat edilmesini talep ederek şunları söyledi, “Şu anda Yenice’nin tamamının dokusunu bozacak bir HES projesi var ve bir çok kişi de bu işten üç, beş kuruş projeden para kazanacak, o kadar büyük bir proje değil. Ben şöyle anlatayım, burada Yeniceli arkadaşlar da varsa duysun, canlı yayın varsa canlı yayında yapsın. Biz Karabük’ten milletvekili çıkarttığımız zaman Karabük Belediyesi o HES projesini satın alacak, o doğa, o doku bozulmayacak. Hiç kimseye de o HES projesi peşkeş çekilmeyecek. Şimdi Yeniceli arkadaşlar bunu çok iyi düşünsün, bunun hesabını çok iyi yapsınlar.”

RANT VE SİYASİ İTİBAR PEŞİNDELER

Karabük’te 2009 yılından itibaren büyük değişim yaşandığını da dile getiren Vergili “Biz Karabük’te her şeyimizle, vatandaşla beraberiz, vatandaşımızın yanındayız, ilçelerimizin yanındayız, Eskipazar’ın, Yenice’nin, Ovacık’ın, Eflani’nin, Safranbolu’nun biz yanındayız ama birileri de bunun üstünden rant kazanmak, siyasi itibar kazanmak peşinde. Bu seçim kimin siyasi itibarı, kimin işi yapacağını belirleyecek bir seçim. Karabük genelini düşünmeye gerek yok, bu Karabük’ün seçimi. Onun için buradaki dostlarıma şunu söylüyorum, gelin bizi destekleyin bu seçimde. Nasıl 2009 senesinde beni desteklediniz Karabük’te, çok büyük bir değişim yaşadık, biz buradan milletvekili çıkarttığımız zaman bu değişimin devamı nasıl oluyor, Ankara’daki sesimiz nasıl duyuluyor hep beraber izleyip hep beraber göreceğiz” diye konuştu. 

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
126 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber