logo

10 Temmuz 2018

Bizimkisi bir ‘kavga’ değil, sadece münakaşa..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır,  Eskipazar İlçe Başkanı ile yaşanan kavga olayına açıklık getirerek, “İtiş kakış var, bir hareket oldu, benim üç tane yumruk attığım falan yazılmış, ben ona şiddet uygulamış olsam hastaneye gidip rapor alırdı. Her şeyi o kadar güzel düşünmüş ki  onu da çok rahat düşünürdü. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP)  Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, CHP Eskipazar  İlçe Başkanı ile ilgili aralarında yaşanan kavga olayına açıklık getirdi.

Parti İl binasında konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Abdullah Çakır; Olayın basında yazıldığı gibi gerçekleşmediğini belirterek,  konuyla alakalı herkesin konuştuğunu ve bir şeyler yazdığını, ama kendisiyle hiç kimsenin konuşmadığını, kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve konunun başka yerlere gitmemesi  için bu açıklamayı yapma gereğini duyduğunu söyledi .

Cuma günü Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile beraber Eskipazar İlçesine bir teşekkür ziyaretine gittiklerini hatırlatan Çakır; “Seçimlerden sonra tüm ilçelerimizi dolaşıyoruz, İlçe başkanlıklarımızı ziyaret edip seçimde gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kapsamda Eskipazar İlçemize de gittik  öğle saatine kadar bazı resmi daireleri dolaştık, öğle saatinde de oturduk bir yemek yedik, yemek sırasında   Eskipazar İlçe Başkanımız, Vekilimiz, ben  yine daha önce İlçe Başkanlığı yapmış iki arkadaşımız ve Yönetimde görev almış bir arkadaşımız vardı. Basında çıkan Eskipazar İlçe Başkanımızın demeçlerinin çoğunu hepimiz gördük kendi demeç vermiş, ben bu konuda ilk defa orda olanları sizlerle paylaşıyorum, inanın ben de üzüldüm, özellikle basında çıkan haberler beni çok üzdü, olay öyle yerlere gitti ki Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu Genel Başkanlık çekişmesi, onu bıraktık partinin paraları ile ilgili yani bizim oraya gönderdiğimiz ödeneklerle ilgili, onu bıraktık, aldığı oylarla ilgili. Arkadaşlar böyle bir şey yok, oldu mu tartışma yani bizim burada yalan söyleyecek veya saklayacak hiçbir şey yok tabiî ki oldu. İlçe binamızda biz arkadaşımızla tartıştık, Restaurant’ta falan değil.

İlçe Başkanlarımıza biz her zaman şunu söylüyoruz, Sosyal Medyada Parti ile ilgili paylaşımlarda  bulunmalarından özellikle  kaçınmalarını istiyoruz, bunu parti üyelerimizden de istiyoruz çünkü konu başka taraflara gidiyor, siz bir şey paylaşıyorsunuz  altına farklı farklı yorumlar ekleniyor, dolayısı ile biz sürekli İlçe Başkanları ile yaptığımız toplantıda sosyal medya üzerinden özellikle Genel Merkez ve Genel Merkez Yöneticileri ile ilgili paylaşım yapmamaları konusunda defalarca telkinde bulunduk. Yine bu İlçe Başkanı arkadaşımız  Genel merkezle ilgili kurultay yok, aday yok, herhangi bir şey yok, bu arkadaşımız Kurultay Delegesi değil, yani böyle bir açıklamada bulunması bana göre doğru değildi,  orda bir konu açılmıştı ben de kendisine dedim ki olmayan bir kurultay belki ilerde toplanabilir onu bilemeyiz ama kim aday çıkacak, çıkmayacak onlar da belli değil, böyle bir belirsizlik varken, İlçe Başkanımızın bununla ilgili paylaşım yapması bana göre doğru değildi ve ben kendisine izah ettim bunun doğru olmadığını. Fakat arkadaşımız kendisinin yaptığının doğru olduğunu söyledi ısrarla.  Ben uzatmadım dedim ki partide konuşuruz  tabi bu arkadaşımız beyanatlar vermiş  şöyle oldu, böyle oldu diye.  Ama şuna inanın Partiye geldiğimizde, ben İl Başkanıyım arkadaşlar ben bir İlçeye gittiğim zaman denetleme yetkisine sahibim, tüzük, yönetmelik bize bu hakkı veriyor, bir İlçeye gittiğimiz zaman İlçe Başkanı arkadaşımız bize Milletvekilinin yanında partiyi açmıyorum diyemez, veya biz oraya gittiğimiz zaman partiyle ilgili herhangi bir evrak istediğimiz zaman  bize sunmak zorunda. Seçim hesapları ile ilgili asla  ve asla hiçbir şey gündeme gelmedi.  Ama bir bakıyorsunuz bazı basında tam sayfa yani ben seçim hesaplarını dökmesini istemişim ondan, demişim ki bizim gönderdiğimiz paraları nereye harcadın?  İşte 60-65 kişi gitmişiz oraya bizi restaurantta,  lokantada ağırlamış bu paraları oraya harcamış, yok böyle bir şey arkadaşlar, bizim oraya gittiğimizde orda olan arkadaşlar çok iyi bilir biz oradaki harcamalarımız bile onlara yük olmayalım diye İl tarafından, bizim tarafımızdan karşılanmıştır.Yani Restaurantta falan değil parti içersinde ara dinlemelerde yemek ihtiyacımızı karşıladık” dedi.

NEDEN BÖYLE BİR OLAYA GİRDİĞİNİ HALA ÇÖZMÜŞ DEĞİLİM

Eskipazar İlçe Başkanının neden böyle bir olaya girdiğini hala çözemediğini ifade eden Çakır; “Ben neden böyle bir olaya girdiğini hala çözmüş değilim, tabiî ki parti içersinde bazen tartışmalar da olabilir,  Yönetimle de toplandık, çünkü olayların farklı yönlere gittiğini gördük, haber kirliliğini olduğunu gördük, ben yine sizin karşınıza çıkıp da parti içi bir konuda bunları  açıklama gereğini de duymadım. Parti içersinde tabi î ki tartışmalarımız olabilir ama biz burada  bir aileyiz, sorunlarımızı da biz kendi aramızda çözeriz.  Bu arkadaşımızın basın basın gezip olaylara başka yerlere çekmesi gerçekten beni son derece üzmüştür. Ben hepinizin şunu bilmesini istiyorum oradaki tartışma ne Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu tartışmasıydı, ne bizim gönderdiğimiz paraların hesabını sorma tartışmasıydı. Arkadaşımız o gün bir kere çok agrasifdi yani orada Eskipazar’da görev yapmış arkadaşlarımız var isterseniz onlara da sorabilirsiniz o kadar agrasif ki açmam, etmem, yapmam böyle bir usul yok, yine de ben bunu parti içi mesele olarak görüyorum. Yani basının önünde çok detaylı bir şekilde tartışacağını doğru bulmadığım için aradığınız zaman bunları söyledim ama belli bir zaman sonra da herhalde biz bunu engelleyemeyeceğiz çünkü böyle bir açıklama yapmasak da herhalde daha farklı yönlere gidecekti. Bu parti içersinde olmuş bir olaydır, tüzüğümüz, yönetmeliğimiz neyi gerektiriyorsa onlarla ilgili değerlendirmeler yapılacaktır, ama arkadaşımızın açıkladığı hiçbir olay bu kadar abartılacak kadar olmamıştır. Arkadaşlarımızın bu haberleri tek taraflı değil de bir İl Başkanı olarak beni aramalarını isterdim ben hepinize yakınım hiç birinizin telefonunu açmamazlık veya dönmemezlik etmemiş biriyim en azından bize bu konuda sormanızı isterdim” diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çakır; “Eskipazar’da Kasım 2015 seçimlerinde oy oranımız yüzde 7.91, 2015 Haziran seçimlerinde farklı bir İlçe Başkanımız vardı 10.02, 24 Haziran 2018 seçimlerindeki oy oranımız yüzde 7.54 düşüş var. Cumhurbaşkanlığında da  yüzde 12.41 oy oranımız var. 

İtiş kakış var, bir hareket oldu, benim üç tane yumruk attığım falan yazılmış, ben ona şiddet uygulamış olsam hastaneye gidip rapor alırdı. Her şeyi o kadar güzel düşünmüş ki  onu da çok rahat düşünürdü. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
225 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
Karabük Müzik Kursu