logo

Biz hayal ettik yazdık, çizdik komşu uçmaya başladı bile!

Son yıllarda Karabük gündeminin ilk sıralarında yer almış, en son yapılan genel ve yerel seçimlerin baş argümanlarından birisi olmuştu Karabük hava alanı.

Hatta isim, yer arayışları bile başlamıştı. O hararetli tartışmalar daha yeni başladığında bende “KARABÜK’e hava alanı şart mı “ ve “hava alanı tamamda nereye yapılacak” başlıkları altında bu satırlardan iki kez yazı yazmıştım. Konu hakkında bir çoğu olumlu olmak üzere oldukça fazla mesaj  ve yorumlar gelmişti.

Her zaman olduğu gibi kamuoyu hava alanı konusunu küçük mü olacak büyük mü, özel uçak mı inecek yoksa yolcu uçağı mı, zengin mi binecek fakir mi, yok canım aha Kastamonu’da var da ne oluyor, Ankara kaç saat işi olan gidiversin diye tartışırken bu hayalde uçup gitti.

Hepimizin bildiği üzere hemen yanı başımızda Zonguldak’ın ilçesi Çaycuma’da yıllardan beri boş ve atıl durumda bulunan hayvanların otladığı bir hava alanı vardı , bölgede ikamet edenlerin çoğu ALMANYADA gurbetçi  olduğundan arz talep dengesi gözetilerek siyasi girişimlerle hava alanı hizmete alındı güzelde oldu karşılıklı olarak haftada iki kez Alman hava yolu şirketi Germania Düsseldorf tan direkt olarak Çaycuma’ya uçmaya başladı,Taki 3 ay öncesine kadar.

Girdiği ekonomik dar boğazdan bir türlü çıkamayan havayolu şirketi arkasında yüzlerce bilet almış mağdur bırakarak iflas ettiğini açıkladı. Bundan sonra neler olacak havaalanı kapatılacak mı falan diye konuşulurken iki ay kadar önce THY nın Çaycuma hava alanında incelemeler yaptığı kısa süre sonrada deneme uçuşlarına başlayacağı açıklandı yine hemen ardından ATLASJET firması da Çaycuma hava alanından yurt içi uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Sonrasında THY yurt içi ve yurt dışı uçuş listelerini ve sefer saatlerini duyurdu ulusal bazda yayın yapan tv ile gazetelerde de her gün Zonguldak’a uçuşlara başlıyoruz diyerek reklamlar vermeye başladı. Hatta otobüs biletinin 75 tl olduğu  güzergahta uçak biletinin  75 ila 90 tl den başlayan fiyatlarla satışa sunulmasına başlanması bölgede büyük sevinç’le karşılandı, büyük çoğunluğu Tekirdağ ili Çerkezköy ilçesi ve kapaklı beldesinde bulunan sanayi bölgesinde çalışan Karabüklü gurbetçiler seferlerin Tekirdağ’ı da kapsaması için yetkili mercilere yazılar yazmaya başlamışlar, bizimde aldığımız bilgi ve duyumlara göre talebe göre yapılacak çalışmalar neticesinde o bölgeye de direkt veya aktarmalı uçuşlara başlayacağı belirtiliyor.

 Ne diyelim bizler konuşup tartışa duralım atı alan Üsküdar’ı geçti, pardon uçağa binen Çaycuma’ya indi .

    Bu kadar yazmışken uçuş saat ve yerlerini de belirmeden olmaz diye düşünüyorum;

SAĞLICAKLA KALIN …

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
3.098 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?
karabük haber