logo

11 Ekim 2018

Beşbinevler Belediye Evleri Parkının Açılışı Yapıldı

Karabük Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Belediye Evleri Parkının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

5000 Evler Bahçelievler Mahallesi 118. Sokak’ta yapımı tamamlanan Belediye Evleri Parkının açılış törenine Karabük Valisi Sayın Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar ve MHP İl Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Sayın Valim ben size 9 yıllık icraatlarımı çok kısa bir şekilde özetlemiş olayım. Ben ilk aday olduğum zaman dört sayfalık bir kitap hazırladım. Bu dört sayfalık kitabın içerisinde meydan, alt geçit, kütüphane ve birçok projemiz vardı. Herkes şöyle söylüyordu; “Bunların hepsi hayal”. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 109. parkımız. Bu mahallemizde her 300-400 metre bir tam bir yeşil kuşakla karşılaşırsınız. Hatta 15-20 dönümlük daha büyük parklarımızda bulunmakta. Hemen hemen bütün mahallelerimizde Sosyal Yaşam Merkezleri yaptık. Şu anda 7 Sosyal Yaşam Merkezimizde anasınıfına hitap edecek eğitim sınıfları denemesi yapıyoruz. Ufak yaşlarda Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri, diğer işlere adapte olmaları, dostluk ve arkadaşlıklarını pekiştirmeleri amacıyla çok güzel bir faaliyet başlattık. Sosyal Yaşam Merkezlerimiz tüm mahallelerimizde muhtarlık hizmetleri ile birlikte devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve Diyanet İşleri’nden almış olduğumuz desteklerle bu güne kadar 54 bin arkadaşımıza sertifika verdik. Okuryazarlık seferberliğini 2009 yılında başlattık ve şu ana kadar 500’ün üstünde arkadaşımıza okuryazarlık sertifikası verdik. Herhangi bir sebeple nikahını kıyamamış tüm arkadaşların tüm masrafları Belediyemize ait olmak üzere nikahlarını tamamlayalım istedik. Tahmin ediyorum 700’e yakın arkadaşımızın nikahını tamamladık.

Biz icraatlarımıza alt geçitle başladık, mezbahayı taşıd ık, kentsel dönüşümü başlattık, meydanımızı yaptık, dolmuş duraklarını ve kütüphanemizi yaptık.  Kütüphanemiz şu anda gece 10’a kadar faaliyetine devam eden bir mekan olmuş durumda. Yine yürüyen merdivenlerimizi yaptık, şehrimizi ışıklandırdık, 109 tane park yaptık, 8-9 tane büyük mahallenin su tesisatını tamamen değiştirdik.  Yeni Mahalle, Atatürk Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Kartaltepe, Kurtuluş Mahallesi, Yeşil Mahalle, Yenişehir ve Kapullu’nun su tesisatını tamamen değiştirdik. 10 kilometrelik ana arter su boruları tamamen değişti, ayrıca arıtma tesisi yapıldı. Sözlerimizi tutmaya devam ediyoruz. Spor vadisi sözümüz vardı. Çok yakında inşallah bitecek.  Safranbolu ile Karabük’ün arasındaki bağlantı köprümüz tamamlanmış oldu. Burada yapmış olduğumuz planlamalarla çok güzel bir spor fabrikası ortaya çıkmak üzere. Devletimizin yapmış olduğu bir yatırım ama arsa tahsisini ve tüm planlamayı Belediyemiz gerçekleştirdi. 5 yıl içinde doğalgaz dağıtarak Karabük’te kömürden oluşan hava kirliliğini tamamen temizledik. Bu mahallemiz kışın görünmezdi şimdi pırıl pırıl oldu. Doğalgazın ekonomik olarak evlere şöyle katkısı oldu. Tahmin ediyorum bir tüp 110 lira. Evlerde 110 liralık bir tüp yerine 40 liralık doğalgaz tüketilmiş oluyor.

Çevre kirliliğine karşı olan ve ekonomik katkısı olan bir yatırımı gerçekleştirmiş olduk. Şu anda tahmin ediyorum aynı dönemde başlamış olmamıza rağmen Zonguldak ve Bartın doğalgaz dağıtımında %70’e gelebilmiş değil. Bu arada yine şehri 2 kere asfaltladık. 1 milyon tonun üstünde asfalt kullandık, 350 km’den fazla kaldırım yaptık. Kilometrelerce istinat duvarı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şu anda tüm Türkiye’nin en ucuz ve en kaliteli suyunu Karabük kullanmakta. Hizmetlerimize bu şekilde Allah için devam ediyoruz.

Yapmış olduğumuz hizmetlerin içerisinde en önemlilerinden bir tanesi Belediyemizin içerisine rüşveti ve  torpili sokmamak oldu. Hiç kimseyi, hiçbir mahalleyi birbirinden ayırmadık. Bu şekildeki çalışmalarımızın neticesinde tüm Karabüklülerin duasını aldık. Türkiye’nin en zengin Belediyesi olduk. Bir gün dahi para sıkıntısı çekmedik. Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesikti. Şükürler olsun bütün Karabüklülerin desteğini alarak hizmetlerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz.

Ayrıca biraz evvel gelen bir yazıyı da okuduk.  Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile ilgili sizin talimatlarınız doğrultusunda Valilik binasının yıkım kararı alınmış. İnşallah oraya da Çelik Camiyi yapıp Karabük’e çok farklı bir kimlik vermiş olacağız.

Tahmin ediyorum bu mahallemizde yıl sonuna kadar 2-3 tane daha park yapmış olacağız. İnşallah açılışını da beraber yapmak nasip olur diyorum. Sayın Valim ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Burada emeği geçen tüm Belediye personellerimize, müdürlerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ve duaların ardından Belediye Evleri Parkının açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler: » »
Share
97 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
karabük haber