logo

12 Eylül 2018

BBP Karabük İl Başkanlığından ‘12 Eylül’ mesajı

Büyük Birlik Partisi Karabük İl Başkanı Du rsun Kıraç 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Kıraç mesajında, “Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz gündem bugüne kadar darbelerin her çeşidine, kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın karşı durduk ve bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Milletin iradesinin darbelerle gasp edilmesini barbarlık derecesinde antidemokratik bir girişimdir.

Türkiye belli dönemlerde darbelerin hemen hemen her türlüsü ile muhatap oldu. 60 darbesi ile başlayan süreç, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post modern darbesi, 27 Nisan e- muhtıra ve en nihayetinde 15 Temmuz hain FETÖ darbesi. Bunların hepsinin ortak özelliği milli iradeyi yok edip Emperyalist Küresel Güçler ile işbirliği yaparak Türkiye’yi zayıflatmak ve kendi arzuları çerçevesinde Türkiye de bir müesses nizam oluşturma hedefi gütmüştür. 12 Eylül 1980 darbesi de adeta alt yapısı oluşturarak olgunlaştırılmış bir darbedir. Dönemin genelkurmay ikinci komutanının darbe için yaptığı ‘şartların olgunlaşmasını bekledik’ sözleri bunu açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır. Önce milletin çocukları birbirine düşürülmüş komplolarla, provokasyonlarla şiddet ve terör olayları meydana getirilmiş ve daha sonrada güya bunları dindirmek için darbe yapılmıştır.

Darbenin Türkiye’ye siyasi, ekonomik ve sosyolojik zararları olmuştur. Türkiye dünyadan dışlanmış ve ekonomisi küçülmüştür. Bu güne kadar Türkiye’nin aleyhinde olan ve yaptırılamayan, kabul ettirilemeyen bazı kararlar aldırılmış örneğin (Yunanistan’ın NATO’ya üyeliğinin vetosunun kaldırılması gibi) yüz binlerce insan fişlenmiş, on binlercesi gözaltına alınmış ve tutuklanmış, sağdan soldan sırf denge kurma adına suçsuz insanlar ağır işkencelere tabi tutulmuş ve idam edilmiştir. Partimizin kurucu lideri merhum şehidimiz Muhsin Başkanımızda 7,5 yıl (5,5 yılı hücre olmak üzere tutuklu kalmış) ağır işkencelere maruz bırakılmış ve 7,5 yıl sonra da ceza almadan berat etmiştir. Onun yaşadığı kaderi ya da akıbeti binlerce ülküdaşımız ve Türk Milliyetçisi de yaşamıştır.

Her ne kadar 12 Eylül darbesini yapanlar yargılanmış olsa da maalesef hak ettikleri cezalarla muhatap olmadılar. 38.yıl dönümünde 12 Eylül darbe girişimini ve bugün hayatta olmasalar da o darbenin mimarlarını bir kere daha şiddetle kınıyorum. Haksız yere idam edilerek ya da ağır işkencelerle öldürülen ülküdaşlarıma bir kere daha Allahtan rahmet diliyorum. 12 Eylül darbesinin en büyük mağduriyetlerinden birisini yaşayan şehit liderimiz Muhsin başkanımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun” dedi.

Etiketler: » »
Share
78 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber