logo

17 Eylül 2015

Ak Parti kulislerine bomba gibi düşen liste

ve beklenen gün yarın.. LİSTELER BELLİ OLUYOR..

1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçim için Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimine göre siyasi partilerin yarın akşam saat 17’ye kadar milletvekili aday listelerini ilçe seçim kurullarına teslim etmeleri gerekiyor.

manşetAk Parti kulislerine bomba gibi düşen liste

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Başkentçi adıyla çoğunlukla Ak Parti ile ilgili paylaşımlarda bulunan kullanıcı, illerin aday listelerini açıkladı. Başkentçi’nin paylaştığı Karabük listesinde Genel Başkan Yardımıcısı Mehmet Ali Şahin’le mevcut milletvekili ve Osman Kahveci yer alıyor. Şahin’in AK Parti kongresi öncesinde aday olmayı düşünmediğini söylemesi Karabük’ten başvuru yapan 18 aday adayını rahatlatmış ve listeye girebilme umutlarını artırmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin’in Karabük’ten aday olacağı yönündeki haberler parti kulislerini iyiden iyiye hareketlendirdi.

manşet 3MHP’de Durmuş Yalçın Mustafa Özata gibi

MHP’de 7 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı göstererek partisinin 16 yıl sonra Karabük’ten milletvekili çıkarmasını sağlayan Durmuş Yalçın ile 2014’te Safranbolu Belediye Başkanlığı seçimlerinde MHP’nin oyunu yüzde 100’ün üzerinde artırarak tabanda popüler haline gelen iş adamı Mustafa Özata’nın listede yer alması bekleniyor. Son bir kaç gündür Dr. Adem Kar isminin ortaya atılması MHP tabanında ciddi bir karşılık bulmazken Aday adaylarının da kendilerinin yok sayılarak farklı bir isme yönelinmesine tepki gösterdiler.

manşet 2CHP Erdoğan Dinçel ve Gülsüm Beniç ile hazır

Ana Muhalefet Partisi CHP’de İl Başkanlığından istifa eden Avukat Erdoğan Dinçel ile Eğitimci Gülsüm Beniç 1 Kasım seçimlerinde yarışacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
292 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?
Karabük Müzik Kursu