logo

04 Mart 2019

AK Parti Kontenjan adayı Uzun sessizliğini bozdu

Ali Kaya başkanlığındaki AK Parti Safranbolu Belediye Meclisi’nde Kontenjan adayı olarak seçimlere katılan İYİ Parti Safranbolu eski ilçe başkanı Sebahattin Uzun sessizliğini Meydan Haber’e bozdu.

İYİ Parti’nin Belediye Başkan adayı iken AK Parti’ye geçen Uzun, hakkındaki iddia ve ithamlara Meydan Haber’e yaptığı açıklama ile cevap verdi.

AK Parti Belediye Meclisi Kontenjan Adayı Sebahattin Uzun’un açıklaması şöyle; “İYİ PARTİ Safranbolu kurucu ilçe başkanı olarak İyi Parti Safranbolu Belediye Başkan adayı olmak için başkanlık göre vimi devrettim. Belediye Başkan adayı gibi çalışmalarımı sürdürdüm. İttifak görüşmelerinin sonuçlanmasını bekledim. İttifak görüşmeleri olumsuz sonuçlandıktan sonra İl Başkanı ile yaptığımız görüşme sonunda birlikte İyi Parti Genel Merkezine giderek aday olabileceğimi bildirdim. 26.01.2019 günü Genel Merkez Safranbolu Belediye Başkanı adaylığımı onaylayarak ulusal medyada duyurdu.

Adayı belli olan İyi Parti Safranbolu Belediye Başkan adaylığı için 8000 bin civarında oyunun olduğunu belirten Mustafa Özata adaylık başvurusunda bulunmuştur. Mustafa Özata Bey daha önce aday olsa idi kesinlikle ben aday olmayacağımı daha önce kendisine bildirmiştim. İlçe Başkanlık görevimi güvenerek teslim ettiğim Bilal Aslan ve arkadaşları Safranbolu’da seçimi Mustafa Özata ile alınabileceği konusunda, İl Başkanının onayını da alarak Genel Merkeze bilgi vermiştir. İyi Parti Safranbolu Teşkilatı olarak kamuoyuna verilen bilgilendirme yalan ve düzmece aynı zamanda hatalarını ve iki yüzlülüklerini kapatma gayreti olarak değerlendiriyorum.  Aday başvurusunun İl Başkanlıklarına yapıldığını bir ilçe başkanı bilmesi gerekir. İlçe Teşkilatımıza her hangi bir başvuruda bulunmamıştır açıklamasının çok yersiz olduğunu belirtmek isterim.

 Genel Merkez tarafından şahsım aranarak bir istişare yapılacağı belirtildiğinde derhal adaylık başvurumdan vazgeçtiğimi basına ve tüm kamuoyuna bildirdim. Kendisine muhalefet etmememe rağmen başkan adaylığında bu kadar istekli olan bir adayın ben aday olana kadar neden öne çıkmadığını, Bu iki seçimde de adaylığımdan sonra ise tüm imkanlarını seferber edip önüme çıkmasını anlamış değilim. Bu çok istekli adayın, adaylığı kesinleştiği halde 3 günde neden kayıtsız şartsız adaylıktan geri çekildiğini de anlamakta zorlandığımı belirtmek isterim. Bunca fedakarlıkta bulunarak vermiş olduğum emeğin sonundaki gelişmeleri  sizlerin takdirine bırakıyorum.  Kadir kıymet bilmeyen,  bir sürü ayak oyunları ile yönetilen bir parti ve teşkilatından ayrılarak İyi Parti sayfasını kapattığımı ve bu yolda yanlarında olmadığımı tüm Karabük ve Safranbolu kamuoyuna Saygıyla arz ederim.

Yaşananlardan sonra Ak Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Ali Kaya Bey şahsımı onore ederek benimle çalışmak istediğini bildirmiştir. Bilgi, birikim ve tecrübelerimle Safranbolu’ya hizmette faydalı olacağımı ifade etmiştir. Ben de kendisine teşekkür ederek 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde bu memlekete yeniden hizmet için herhangi bir partizanlık ve ideoloji gözetmeksizin elimden gelen gayreti ve çabayı göstereceğimi kendisine ifade etmiş bulunuyorum. Bu birlikteliğin sonucu da Sayın Ali Kaya Bey’in önderliğinde inşaallah Safranbolu’nun hak ettiği hizmeti alması olacaktır. Beni seven, şahsıma güvenen eş dost ve arkadaşlarımın da çıktığım bu yolda bana destek olmalarını canı gönülden talep ediyor, tüm Safranbolu’lu hemşerilerime saygılarımla arz ediyorum.”

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
2.007 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?
Karabük Müzik Kursu