logo

18 Kasım 2019

80 yaşındaki Nebiye teyze evini Kızılay’a bağışladı

Karabük’te, 80 yaşındaki Nebiye G üngör, eşinden kalan daireyi Türk Kızılay Karabük Şubesine bağışladı.
Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç’e evinin tapusunu veren Nebiye Güngör, Kızılay’ın her yere yetiştiğini söyledi.
Her şeye ilk Kızılay’ın koştuğunu ifade eden Güngör, “Yurt içi yurt dışı demiyorlar her yerde maşallah. Televizyonda gözlerinin önünde sinekler uçuşan bir deri bir kemik kalan çocuklar görünce çok üzülüyorum. Ama Kızılay oralara gidiyor. O çocukları buluyor ve yardım ediyor. Bu yüzden Kirada olan dairemi Kızılay’a bağışladım. Ben Kızılayı çok seviyorum” dedi.
Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç de “Bugün çok mutlu olduğumuz bir gün. Nebiye Teyzemiz Türk Kızılayı’nın çalışmalarını yakından takip ediyor. Bizlerinde yaptığımız çalışmaları yakından biliyor ve eşi rahmetli Mustafa Güngör amcamızdan kalan dairesini Kızılay’ımıza bağışlayarak bizleri duygulandırdı. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul eylesin. Türk Kızılayı büyük bir aile. Nebiye teyzemiz de bu ailenin bir mensubu. Bizler her zaman mazlumun yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
4.214 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
#

80 yaşındaki Nebiye teyze evini Kızılay’a bağışladı” için 2 Yorum

  1. Bfk : diyor ki:

    Allah böylesine fedakar cefakar teyzelerimizi annelerimizi başımızdan eksik etmesin. Bunun dışında Özcan Büyükgenç’in sadece şovmen olduğunu düşünüyorum..

  2. Hasan yeşilyurt : diyor ki:

    Kıskançlık böyle birşey işte. Meyve veren ağaç hep taşlanmıştır ve taşlamaya devam edecektir. Bfk diye takma sıfat takan şahıs sayın başkanın yaptığı çalışmaları ve şehrimiz insanı için yaptıklarını hiçe sayıp kullandığı ifade hiç yakışık olmamış. Ben sayın başkanı bizzat tanırım. Gayet mütevazi ve Kentimizin yetiştirdiği ender insanlardan biridir. Önce insan diyen ve yaratılanı yaratandan dolayı seven biri. Fedakar ve iyilik için koşturan biri. Bu kişinin sayın başkanla helalleşmesi lazım bence

Karabük Müzik Kursu