logo

09 Temmuz 2018

20 Yıl önce mezun oldukları fakültede buluştular

Karabük Üniversitesi’nin (KBÜ) temel taşı olan Karabük Teknik Eğitim Fakültesi’nin ilk mezunları (1997-98-99) yıllar sonra KBÜ’de buluştu.

Hafta sonu ilk olarak Kılavuzlar Mahallesi’nde sabah kahvaltısında bir araya gelen 60 kadar mezun daha sonra aileleriyle birlikte üniversite ve Safranbolu gezisi gerçekleştirdi.

Akşam da Mühendislik Fakültesi salonunda düzenlenen yemek ve toplantı organizasyonuna katılan fakülte mezunları yılların hasretini giderdi. Programa KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, Teknik Eğitim Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Hasan Vurdu, Teknoloji Fakültesi öğretim elemanları da eşlik etti.

POLAT DAYANIŞMA RUHUNA VURGU YAPTI

Mezunlarla tek tek tanışan Rektör Polat, Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarıyla bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Polat, bu gibi etkinliklerin oluşturduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuna vurgu yaparak, “Üniversitemizin mezunlar birliği aracılığıyla her Temmuz ayının ilk pazar günü burada mezun öğrencilerimizle bir araya gelerek pilav günü yapmak istiyoruz. Böyle bir organizasyonla birlikte Karabük’e dair bir aidiyet oluşsun ve hiç kaybolmasın. 53 bin civarında öğrencimiz var ve bunun içerisinde 4 bine yakın uluslararası öğrencimiz var. Türkiye’de uluslararası öğrenci en fazla olan beşinci üniversiteyiz. Üniversitemiz adına güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Üniversitemizi iyi yerlere taşımak istiyoruz. Ekibimiz çok iyi.” diye konuştu.

HAMİT ÇEPNİ’YE ŞÜKRAN PLAKETİ

Etkinliğin sonunda Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına günün anısı olarak hediye takdim edilirken, Rektör Polat ve Prof. Dr. Hasan Vurdu tarafından üniversiteye yaptığı desteklerden dolayı Hamit Çepni’ye plaket takdim edildi. Plaketi Hamit Çepni adına Orhan Çepni aldı.

İLK FAÜKÜLTENİN İLK MEZUNLARI MUTLU AYRILDI

Karabük Teknik Eğitim Fakültesi mezunları adına Meydan Haber’e konuşan Karabüklü mezunlar son derece duygu yüklü, anlamlı bir organizasyonu geride bıraktıklarını belirterek, “20 yıl sonra dönem mezunu arkadaşlarımızla bir araya gelmenin heyecanı ve gururunu yaşadık. Türkiye’nin dört bir yanından şehrimize gelerek bu unutulmaz organizasyona katılım sağlayan değerli mensuplarımıza, ayrıca etkinliğimizin önemli bir bölümünde ev sahipliği yapan Üniversitemize ve değerli rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Programda ‘Ahde Vefa’ duygusunun ön plana çıktığını vurgulayan Karabük Teknik Eğitim Fakültesi mezunları  “Ahde vefa demek: Karabük Teknik Eğitim demek. İyi ki bu okuldan mezun olmuşuz. Programımıza katılan Dekanımız Prof. Dr. Hasan Vurdu hocamız başta olmak üzere tüm hocalarımıza, idari personelimize, fakültemizin kuruluş aşamasına öncülük eden Sayın Hamit Çepni adına Orhan Çepni beye ve emeği geçen bütün herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

 

 

Etiketler: » » » » »
Share
145 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber